Cariere

Gestionar depozit

Responsabilități:

- Monitorizarea inventarului stocului de marfă
- Preluare/livrare marfă
- Verificarea stocului și semnalarea eventualelor diferențe
- Menținerea relației cu transportatorii
- Întocmire CMR
- Întocmire avize

Cerințe:

- Studii medii
- De preferat minim 2 ani experiență în domeniu
- Abilități de utilizare calculator și cunoasterea Ms-Office
- Cunoștințe medii de limba engleză, reprezintă avantaj
- Comunicativ și abil în rezolvarea problemelor
- Atenție la detalii
- Flexibilitate în modalitatea de lucru

- Disciplină în ceea ce privește respectarea standardelor, politicilor și procedurilor firmei

 Inginer CTC

Candidatul ideal

- Absolvent studii superioare - inginerie mecanică (de preferat)
- Cunoștințe de desen tehnic industrial
- Cunoasterea limbii engleze este obligatorie
- Rigurozitate, inițiativă, spirit de echipă
- Operativitate în furnizarea informațiilor
- Dispus întotdeauna să-și îmbogățească bagajul de cunoștințe
- Disponibilitate pentru deplasari în afara țării
- Pasiune pentru tehnică

Responsabilități

- În colaborare cu responsabilul de proiect, va avea sarcina de a proiecta, modifica, întocmi fișele tehnice de produs
- Proiectarea în mediul virtual al prototipului unor utilaje în domeniul agriculturii mici
- Realizarea dosarului de fabricație: dimensionarea pieselor, întocmirea planurilor de ansambluri și subansambluri, realizarea nomenclatoarelor de repere
- Întocmirea fișei de verificare tehnică și de calitate
- Propunerea și alegerea soluțiilor tehnice optime în concordanță cu caietul de sarcini și cerințele de calitate, respectând timpii de execuție și termenele limită
- Respectarea procedurilor de lucru stabilite de responsabilul de proiect
- Participare împreună cu echipa CTC la realizarea procesului CTC
- Elaborarea rapoartelor de inspecție și a rapoartelor de audit
- Menținerea și îmbunătățirea sistemului calității

Beneficii:

- Oferim un mediu de lucru plăcut, într-o echipa tânără, dedicată, care dorește să vină mereu cu idei noi pentru a promova imaginea și produsele companiei
- Salariu motivant (în funcție de cunoștințe și experiență)
- Posibilitate de dezvoltare personală și profesională (instruiri interne și externe, team building, etc.)

Dacă îndeplineşti condiţiile de mai sus şi vrei să faci parte din echipa RURIS, trimite-ne CV-ul tău pe adresa: resurseumane@ruris.ro